Местене от Монреал в Торонто: Разлика между версии

От BGCanada Wiki
Направо към навигацията Направо към търсенето
Редакция без резюме
Редакция без резюме
 
(Не е показана една междинна версия от същия потребител)
Ред 38: Ред 38:


[[Category:Canada]]
[[Category:Canada]]
[[Category:Разни полезности]]
[[Category:Разни]]
[[Category:Пътуване]]

Текуща версия към 12:45, 11 януари 2014

Местене от Монреал в Торонто си е нещо като втора, но по-малка емиграция и за нея също е необходима предварителна подготовка.


1. Търсене на квартира – за разлика от в Монреал, в Торонто предлагането е по-глямо, но жилищата са на по-висока цена (разликата е от около 300$-400$ за приблизително еднакви жилища). За да подпишете договор отново минавате през попълването на молба-заявление с всичките ви данни, ще искат да приложите копия на всевъзможни документи, телефон и адрес на двама поръчители + предплащане на първия и последния наем. Ние имахме проблем с препоръката от предишния наемодател в Монреал, който не говори английски, а пък тези в Торонто – френски.

2. Транспорт на багажа, който от няколко стотин килограма при пристигането, вече е няколко хиляди. За целта ние наехме фирма U-haul http://www.uhaul.com


Предимства на фирмата:


- добра цена на услугата

- възможност за избор на размер на камион

- online резервация


- плащате за един ден, но получавате два – т.е. на първия ден получавате камиона, а на втория го връщате (имате предостатъчно време да се справите с товаренето, пътя и разтоварването без да си давате много зор) Недостатъци:

- плащате за едно, а получавате друго – ние поръчахме 24 кубиков камион, а получихме 43 кубиков

- бяхме поръчали някакви одеала за предпазване на мебелите, но не ги получихме, защото просто нямали

- сами си карате камиона - ако сте карали и преди камион, няма проблем, но ако не сте – очакват ви незабравими преживявания.


3. Поща – препоръчвам ви още преди преместването да минате през най-близкия клон на пощата и срещу 30$ (за 6 месеца) да се абонирате за препращане на писмата получени на стария ви адрес към новия. Тази усуга има смисъл, ако очаквате получаване на чекове, документи или по-важна кореспонденция, която е наложително да получите.

4. Телефон и интернет – още преди преместването, през интернет можете да преместите телефона си от стария на новия адрес – посочва се датата от която желаете да бъде прекъснат на едното и пуснат на другото място. На всеки позвънил на старият ви номер автоматично ще се съобщава новият. По същия начин се процедира и с интернета. Не забравяйте, че при всяко пускане на телефон се заплаща такса (в Монреал май беше 55$, в Торонто е 60$).

5. Банка – с банката не би трябвало да имате проблем. В интернет страницата на вашата банка можете да проверите къде се намира най-близкият клон до новото ви жилище. Вие не сменяте банката, а само клона, в който ще оперирате със сметката си.

6. Документи – тъй като се сменя провинциятя, а всяка такава си има свои документи, се налага подмяната им. Сменят се здравната карта, шофьорската книжка, номерата и регистрацията на колата (ако имате такава). SIN номерът не се сменя! Старите документи важат три месеца!

Забележка: В Онтарио жените не променят фамилните си имена, ако при брака са приели името на съпруга си.