Думи от изпита по английски в McGill

От BGCanada Wiki
Версия от 03:25, 22 септември 2010 на Demococcus (беседа | приноси) (Защитена Думи от изпита по английски в McGill [edit=autoconfirmed:move=autoconfirmed])
(разл) ← По-стара версия | Текуща версия (разл) | По-нова версия → (разл)
Направо към навигацията Направо към търсенето

Доказателство, че знаете английски е задължително условие за да ви приемат в университета МакГил. Ето един малък "пищов", ако се наложи да ходите на изпит по английски в МакГил.

Когато решите да учите в университета МакГил (McGill, http://www.mcgill.ca), много е вероятно, ако не и задължително, да ви поискат доказателство, че имате необходимото ниво на владеене на английски език (proof of proficiency in English). Такова доказателтво може да е резултата от TOEFL, IELTS или някакъв подобен изпит. За конкретните изисквания за конкретната програма, за която кандидатствате, прочетете си нейните admission requirements. Друго доказателство е резултата от изпит, положен в МакГил, който се нарича Placement Test и служи за определяне на нивото ви на владеене на езика. За Department of Continuing Education ( http://www.mcgill.ca/conted/ ) , където авторът на статията се записа да учи, доказателство, че владеете достатъчно добре английски е резултат advanced на този Placement Test или с други думи ниво 6 от общо 6.

Авторът на статията се е явявал два пъти на този тест и наблюдението е, че тестът е всеки път един и същ и така някъде от 80-те години. На второто явяване реших да си запиша настрана малко от по-заплетените думички, за да може когато познати и приятели се явяват по-нататък, да са сигурни, че поне тези думички са ясни. Реших да ги споделя с вас, като на вас оставям честта да си ги преведете и научите или най-добре да възкликнете “ма ние тия думички много добре ги знаеме!”. Някои думи не са толкова трудни или редки, но съм ги записал или защото са били употребени в някакаво второ, трето или петдесет и петo разговорно значение, или защото съм бързал (все пак крада, нали така ;) ), или просто защото не ги знам.

Ето го и списъка:


- Quaint

- Blend

- Scarcely

- Plentiful

- Propel

- Endow

- Exploit

- Defer

- Disperse

- Hoard

- Slumped

- Slinked

- Stalled

- Hive

- Hindrance

- Sty

- Stable

- Stubborn

- Yarn

- Thicket

- Tape

- Web (срам за автора, който нарича себе си web-developer, а не знае всички значения на “web”) - Gripe

- Bribe

- Bridle

- Dale

- Bump

- Mane

- Quarry

- Revise

- Overlook

- Gnaw on

- Quench

- Drowsy

- Drought

- Spout

- Affable

- Affluent

- Relish

- Revoke

- Subdue

- Fettered